Nasz adres e-mail
Dojazd do nas

Chorwacja

 


JEZIORA PLITWICKIE

Wycieczka do parku narodowego Jeziora Plitwickie. Jeziora leżą w południowej części gór Kapela, wchodzących w skład Gór Dynarskich, na wysokości od 503 do 639 m n.p.m. Jeden ze strumieni zasilających jeziora - Plitwica - tworzy wodospad o wysokości 78 m. Długość wszystkich jezior wynosi ponad 8 km, a ich łączna powierzchnia - ok. 200 hektarów. Największe jezioro Kozjak ma powierzchnię 80 hektarów. Jeziora oddzielone są od siebie trawertynowymi groblami, na których tworzą się wodospady, a naliczono ich tutaj ponad 90. Na terenie Parku znajdują się również jaskinie. Największe z nich to Supljara o długości 70 metrów i Golubinjaca o długości 160 metrów.
(bus, wstepy, przewodnik)

WYCIECZKA DO WENECJI
Wyjazd autokarem w kierunku płw. Istria. Wypłynięcie do Wenecji. Na miejscu zwiedzanie.
(bus, statek)

FISH PIKNIK
Wycieczka dla tych, którzy kochają morze i obcowanie z przyrodą: kąpiele morskie i słoneczne, lunch, rejs po okolicznych zatokach i wyspach oraz zwiedzanie europejskiego Alcatraz - Nagiej Wyspy (statek, obiad)

JASKINIA POSTOJNA
Postojna (Postojnska jama) jest najsłynniejszą słoweńską jaskinią - blisko 20 km podziemnych sal i korytarzy, udostępniona została turystom już na początku XIX wieku.Trasa turystyczna o długości 5,5 km zajmuje tylko 1,5 godziny, gdyż 4-kilometrowy odcinek tzw. Starego Korytarza pokonuje się kolejką elektryczną. Do przejścia pozostaje 1700 m. Przewodnicy posługują się wszystkimi podstawowymi językami obcymi i swoim językiem słoweńskim. W jaskini panuje stała temperatura 8°C.
(bus, przewodnik, wstępy)

WYCIECZKA NA WYSPĘ VRBNIK
Wycieczka statkiem na malowniczą wyspę Krk do miejscowości Vrbnik położoną zaledwie 49 m n. p. m.
Miasteczko słynie ze szlachetnego wina oraz przepięknych wzgórz i zatoczek.
(statek)

CHORWACJA - ISTRIA - WOKÓŁ ISTRII
Podczas tej wycieczki fakultatywnej będzie można zobaczyć najciekawsze miejsca na największym półwyspie kraju. W trakcie objazdu po półwyspie zwiedza się najważniejsze miasta regionu. Do zwiedzanych miejsc należą: kościół św. Augusta i Ratusz w Puli, kościół św. Eufemii w Rovinj oraz bazylikę Efrazjana w Porecu.

MEDJUGORIE
Miejsce pielgrzymek od czasu, gdy Matka Boska ukazała się dzieciom w 1981 r. Obecnie jest to jedno z najsławniejszych miejsc w świecie katolickim.
Zwiedzanie Góry Objawień, uczestnictwo w mszy. Czas na pamiątkowe zakupy.

BIOKOVO
Pasmo gór Biokovo rozciąga się nad Riwierą, najwyższy szczyt SV. Jure (1762) oraz Vosac (1462), który wznosi się nad samą Makarską. Warto odwiedzić ogród botaniczny lub obejrzeć niezapomniany zachód słońca.

WYSPY HVAR I BRAC + FISH PICNIC
Całodniowa wycieczka, podczas której można odwiedzić dwie wyspy oraz najwspanialszą plażę Adriatyku - Bol na wyspie Brac. W czasie rejsu statkiem można się opalać oraz skosztować rybę z grilla i miejscowe wino.

WODOSPADY KRKA
Zwiedzanie Parku Narodowego Krka, położonego na terenie ukształtowanym przez rzekę Krka, która płynie przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto. Na długości ok. 400 m rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując 45 – metrowy spadek terenu. Możliwość kąpieli pod wodospadem, spacery po parku.

RAFTING
Spływ pontonowy po rwącej rzece Cetina, przepływającej przez pobliskie miasto Omis. Jedną z atrakcji jest kąpiel w krystalicznie czystej wodzie lub możliwość skoków ze skałek.

PARK NARODOWY BIOKOWO
Niewiele jest na świecie gór tak blisko położonych morskiego wybrzeża, których kształt pozwala rozkoszować się przepięknym widokiem na rozpościerające się u ich stóp wyspy. Zatopiony korzeniami w Adriatyku, ze szczytami w chmurach z unikalną fauną i florą, masyw Biokovo został ogłoszony w 1981 r. obszarem Parku Narodowego. Roślinność śródziemnomorska miesza się tu z alpejską, a częstym widokiem jest tu stado pasających się na górskich graniach koni żyjących tu swobodnie. Wyprawa na wspinające się na wysokość ponad 1750m n.p.m. szczyt pozostawia niezapomniane wrażenia. Ukoronowaniem wyprawy jest wspólny piknik, na którym smak emocji miesza się ze smakiem doskonałego miejscowego wina.

MEDJUGORIJE + MOSTAR
Według świadectwa sześciu młodych parafian od 24.06.1981r. w parafii Medjugorie codziennie ukazuje się Błogosławiona Dziewica Maryja. Na Górze Objawień, 26.06.1981 r. Marija Pavloviz usłyszała od niej słowa Pokój, pokój, pokój! Pokój musi zapanować pomiędzy Bogiem a człowiekiem, ale i pomiędzy ludźmi. Dzisiaj w tym miejscu spotykają się tysiące pielgrzymów z całego świata, by modlić się i rozmyślać o przesłaniu skierowanym do współczesnego Człowieka i Świata. Mostar zainteresuje turystów specyficzną architekturą i atmosferą z wpływami arabskimi. Wspaniała starówka i bazar przypominają orientalny klimat otomańskiej Turcji władającej niegdyś tym rejonem.

DUBROWNIK

Unikalne w skali światowej miasto, z zachowanym w całości monumentalnym pierścieniem murów obronnych, wpisany na światową listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO, jednocześnie pełne młodych ludzi, dynamiczne miejsce, tętniące bezustannie dobra zabawą. Jedna z najstarszych republik na świecie, miasto, którego historia nie oszczędzała, a które jednak po każdej dziejowej katastrofie odradzało się piękniejsze i potężniejsze. Olbrzymie żywe miasto-muzeum, którego nie sposób nie zobaczyć będąc w Dalmacji.

SPLIT + TROGIR
Ta wycieczka, to spotkanie z rzymską przeszłością Dalmacji. Split - miejsce lokalizacji letniej rezydencji cesarza rzymskiego Dioklecjana, to obecnie największe miasto Dalamcji jej administracyjne centrum. Przepiękne przeplatanie się epok na splitskiej starówce, sprawiają iż łatwo jest zadumać się nad upływem czasu .... Kameralny Trogir to kwintesencja uroku lokalnych miasteczek. Wąskie uliczki, pełne urokliwych zakamarków i tajemniczych bram stanowią idealne miejsce dla romantycznych spacerów we dwoje.

REJS STATKIEM NA BRAC I HVAR

Położone naprzeciwko Makarskiej wyspy Hvar i Brac, to cel wypraw morskich wszystkich, którzy chcą zaznać kołysania fal Adriatyku. Kąpiel na miejscowych plażach i morskie pejzaże sprawiają iż w trakcie tych rejsów nie sposób się nudzić. Smakowitym dopełnieniem trwającej od świtu do zmierzchu wyprawy są pieczone ryby popijane znakomitym dalmatyńskim winem!

PARK NARODOWY KRKA
Rozległy, w większej części nie zmieniony działalnością człowieka obszar obejmujący ciąg 7 wodospadów, o łącznym spadku 245m wypłukujących fantazyjne drogi w miękkich, wapiennych skałach. U stóp ostatniego z nich znajduje się wspaniałe kąpielisko, z kryształowo czystą wodą. Każdego kto zdecyduje się odwiedzić to wspaniałe miejsce stanie twarzą w twarz z potęgą wodnego żywiołu.

WYSPA MLJET
Wycieczka wodolotem do Parku Narodowego Miljet, gdzie podziwiać będziemy dwie głębokie zatoki, połączone z morzem niezwykle wąski przesmykami tzw. zatoki), bujną roślinność oraz zabytki średniowieczne - między innymi malowniczy klasztor benedyktynów.

UWAGA! Podany opis oraz ceny są przykładowe i mogą ulec zmianie.

 
 
 
 
camel travel
 

© Camel Travel od 2003 webmaster: kannya