Nasz adres e-mail
Dojazd do nas
 

Cypr

 
 

CURIUM I PAPHOS

Ta wyprawa to prawdziwa podróż do czasów odległych, w świat mitów i legend. Paphos jest antyczną stolicą Cypru
i naprawdę warto odkryć tę część wyspy. Przejedziemy wzdłuż winnych plantacji i sadów owoców cytrusowych
w Phassouri i dotrzemy do antycznego Curium -miasta - królestwa. Zatrzymamy się w miejscu zapierającym dech
w piersiach, usadowionym wysoko na urwisku, skąd rozpościera się niezapomniany widok na ruiny i falujące poniżej morze. Będziemy mieli okazję podziwiać znakomicie zachowane pozostałości teatru grekoromańskiego i mozaiki w willi z IV w. zwanej domem Eustoliosa. Dalej udamy się do Paphos, po drodze zatrzymując się w Petra Tou Romiou, gdzie, jak głosi grecka mitologia, narodziła się Afrodyta - bogini miłości, wyłaniając się z morskich fal. W Paphos zwiedzimy Katakumby Ayia Solomoni, pręgierz św. Pawła, na którym apostoł męczennik był biczowany, dom Dionizosa ze słynnymi, bajecznie kolorowymi mozaikami. Na posiłek zapraszają liczne rybne tawerny i kafejki na świeżym powietrzu usytuowane wokół malowniczego portu. Tu także mieszczą się liczne sklepiki i szesnastowieczny zamek. W drodze powrotnej zwiedzimy unikatowy bizantyjski kościół o pięciu kopułach, Ayia Paraskevi. Dla łasuchów i nie tylko przewidziana jest degustacja i możliwość nabycia słynnego lokoumi (cypryjskiego, słodkiego przysmaku) w wiosce Yeropskipos.


GÓRY TROODOS

Z Limassol nasza podróż będzie przebiegać przez doliny i szlaki górskie, aż do miejscowości Trimiklini, gdzie zatrzymamy się na chwilę odpoczynku. Dalej pojedziemy na najwyższy szczyt wyspy Olimp, jedyne miejsce, skąd można zobaczyć całe piękno Cypru. Następnie udamy się przez las sosnowy do wioski Pedoulas, gdzie zatrzymamy się na lunch i skosztujemy tradycyjnej kuchni cypryjskiej. Kolejnym punktem programu jest klasztor Kykko, znany też pod nazwą Królewskiego Klasztoru. Goście nie mogą zwiedzać klasztoru w krótkich spodniach i z odkrytymi ramionami. Na zakończenie trasa wycieczki poprowadzi wzdłuż rzeki, poprzez lasy do mostu Tzelefos. Przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Limassol czeka nas niespodzianka!


PÓŁWYSEP AKAMAS

To wycieczka na malowniczy półwysep Akamas - "magiczny", niezwykle piękny zakątek Cypru. Po krótkim przystanku na poranną kawę, udamy się w kierunku wąwozu Avacas Gorge. Obok pięknych formacji skalnych tego niewielkiego kanionu z małą rzeką, można podziwiać tutaj wiele gatunków ptaków, rzadkie rośliny oraz przepiękne kwiaty. Następnym punktem naszej wycieczki będzie sławna z występujących tam zielonych żółwi zatoka Lara Bay. Miejsce to jest otoczone rządowym programem ochrony miejsc wylęgu żółwi i słynie z krystalicznie czystej wody. W dalszej części wycieczki odwiedzimy łaźnie Afrodyty, miejsce, gdzie jak głosi legenda - bogini miłości zażywała kąpieli. My również zachęcamy do kąpieli w tym malowniczym zakątku, dlatego prosimy nie zapomnieć stroju kąpielowego!


NIKOZJA -LEFKARA

Niewątpliwą przyjemnością będzie odwiedzenie Nikozji, jedynej na świecie podzielonej stolicy, miasta liczącego blisko 170 tys. mieszkańców. Zwiedzanie rozpoczniemy w Laiki Ytonia -odrestaurowanej dzielnicy w obrębie starych murów miejskich. Następnie zobaczymy pomnik pierwszego prezydenta Republiki Cypryjskiej - arcybiskupa Makariosa, jak również katedrę Św. Jana, w której podziwiać można freski i ikonostas. Odwiedzimy także pałac arcybiskupi i muzeum bizantyjskie.
W czasie wolnym będzie możliwość dokonania zakupów w XIX-wiecznej części miasta. W drodze powrotnej wstąpimy jeszcze do Paleochori, gdzie w jednym z XV-wiecznych kościołków będzie można pozyskać sympatię św. Manasa, który na Cyprze jest patronem osób uchylających się od płacenia podatków. Odwiedzimy również wioskę Lefkara, znaną z ręcznie wyrabianych koronek "Lefkariktika". Nasza wycieczka zakończy się wizytą w jedynym na wyspie rozarium w Agros,
w miejscu wyrobu produktów różanych, również różanych trunków, których degustacji będą mogli dokonać Państwo
na miejscu.


WYCIECZKI SAMOLOTEM 


Jedno lub dwugodzinne wycieczki samolotem nad wyspą: malowniczy port w Limassol, Larnaka, Pentakylos (pięciopalczasty szczyt górski), góry Troodos, półwysep Akamas, zatoka Lara. Dla chętnych również nauka latania z instruktorem.

UWAGA! Podany opis oraz ceny są przykładowe i mogą ulec zmianie.
 
 
 
camel travel
 

© Camel Travel od 2003 webmaster: kannya