Nasz adres e-mail
Dojazd do nas
 

Egipt

 
 

WYCIECZKI Z HURGADY


GIFTUN - WYSPA KORALOWA
Wycieczka rozpoczyna się między 9:00 a 9:30 rano. Transfer do portu oraz wypożyczenie sprzętu (płetwy, rurka, maska). Jest to impreza typowa dla miłośników nurkowania. Podczas rejsu przewidziana jest godzinna przerwa na nurkowanie
z możliwością obserwacji przepięknych raf koralowych oraz unikalnego świata podwodnego Morza Czerwonego. Turyści będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w snurkowaniu (tj. nurkowanie z maską, płetwami i rurką). Na łodzi przewidziany jest lunch. W drodze powrotnej (w zależności od ilości czasu wolnego) przerwa na ponowne nurkowanie. Powrót o godzinie 16:00. Cena orientacyjna: 20 USD.

AQUASCOPE

Wycieczka rozpoczyna się transferem do portu, skąd turyści wypłyną w morze na łodzi ze szklanym dnem. Łódź zanurza się na głębokość 4 m i dryfuje między przepięknymi rafami koralowymi dając możliwość podziwiania podwodnego życia. Wycieczka ta to dwie godziny niezapomnianych przeżyć. Cena orientacyjna: 40 USD.

ŁÓDŹ PODWODNA - SUBMARINE

Jedna z najbardziej interesujących wycieczek łodzią podwodną, która zanurza się na głębokość ok. 18 metrów. Daje szansę bezpośredniego zobaczenia unikalnego i fantastycznie kolorowego podwodnego świata z przebogatą fauną i florą wraz
z rafami koralowymi. Istnieje możliwość zrobienia zdjęć oraz nakręcenia ciekawego filmu. Czas trwania wycieczki - ok.
2 godzin. Cena orientacyjna: 55 USD.

SAFARI

Atrakcyjna wycieczka jeepem w pobliskie góry, zamieszkane przez Beduinów. Rozpoczyna się ok. godz. 14:00. Podróż trwa ok. godziny i wiedzie pustynną drogą do beduińskiej wioski, aby zaobserwować życie Beduinów, poczuć atmosferę i poznać prostotę ich życia. Przewidziana jest również przejażdżka na wielbłądach, a także lunch barbecue w promieniach zachodzącego słońca. Cena orientacyjna: 30 USD.

KAIR - 1 DZIEŃ

Wycieczka rozpoczyna się we wczesnych godzinach rannych transferem do Kairu. Śniadanie w formie suchego prowiantu. W programie przewidziano zwiedzanie: Muzeum Egiptu, Wielkich Piramid i Sfinksa w Gizie, a później chwila czasu na odwiedzenie sklepów z papirusami, perfumami oraz złotem. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych. Podczas wycieczki przewidziano lunch (płatny dodatkowo - 10 USD). Cena orientacyjna: 75 USD.

KAIR - 2 DNI

Wycieczka rozpoczyna się we wczesnych godzinach rannych transferem do Kairu. Śniadanie w formie suchego prowiantu. 1 dzień: zwiedzanie Muzeum Egiptu, Wielkich Piramid i Sfinksa w Gizie. Obiad. Chwila czasu na odwiedzenie sklepów
z papirusami, perfumami oraz złotem. Kolacja. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. 2 dzień: po śniadaniu transfer do Sakkary - zwiedzanie pierwszej piramidy schodkowej. Po obiedzie - Kair: meczet alabastrowy oraz Stary Kair. Powrót do Hurghady w późnych godzinach wieczornych. Cena orientacyjna: 145 USD.

LUKSOR

Niezapomniana wycieczka rozpoczyna się o godz. 05:00. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Luksor - jedno
z najpiękniejszych miejsc w Egipcie, gdzie każdy czuje się tak, jakby czas cofnął się i na chwilę zatrzymał. Okazja zwiedzenia Zachdniego Brzegu Nilu - Kolosy Memnona, Dolina Królów, manufaktura alabastru, świątynia królowej Hatshepsut (Deir El Bahari). Obiad w restauracji. Następnie zwiedzanie Wschodniego Brzegu - wspaniały kompleks świątyń w Karnaku, instytut papirusu. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Cena orientacyjna: 70 USD.

SHARM EL NAGA Podwodny Park Krajobrazowy

Sharm El Naga to dziewiczy obszar raf Morza Czerwonego, nienaruszony przez człowieka. Sharm El Naga oddalona jest
o ok. 35 km od Hurghady. Wycieczka daje możliwość podziwiania pasa podwodnych łąk koralowych, urzekającej
i różnorodnej fauny i flory Morza Czerwonego. W czasie pomiędzy opalaniem na plaży można nurkować. Wycieczka rozpoczyna się transferem do Sharm El Naga i wypożyczeniem sprzętu do nurkowania (tj. maska, płetwy, rurka). W cenie zawarto: transfer, wstęp, sprzęt oraz lunch. Powrót do Hurghady ok. godz. 16:00. Cena orientacyjna: 35 USD.

ALF LEILA WA LEILA

Czar baśni tysiąca i jednej nocy. Unikalna atmosfera egipskiego wieczoru: orientalny taniec brzucha, "wirujący derwisze", pokazy tresury koni i wielbłądów oraz egipski folklor. Czas trwania ok. 4 godziny. Na miejscu możliwość degustacji typowych dań arabskich pochodzących z różnych regionów (dodatkowo płatna - 10 USD). Cena orientacyjna: 20 USD.

ABU SIMBEL

Wycieczka daje możliwość zwiedzenia olbrzymiej świątyni w Abu Simbel, wybudowanej przez faraona Ramzesa II.
Przelot na trasie Hurghada - Abu Simbel - Hurghada. Cena orientacyjna: 145 USD.

KATAMARAN DELFIN

Jedna z najciekawszych atrakcji Hurghady pozwalająca na podziwianie bajecznie kolorowych podwodnych raf koralowych
z ich mieszkańcami na pokładzie przestronnego katamaranu z przeszklonymi kadłubami. Czas trwania ok. 2 godzin. Wycieczka rozpoczyna się transferem do portu, skąd turyści wypłyną w morze na pokładzie katamaranu, który będzie dryfować pomiędzy rafami koralowymi. Cena orientacyjna: 40 USD.

 

WYCIECZKI Z SHARM EL SHEIKH


KAIR 1 DZIEŃ
Wycieczka rozpoczyna się we wczesnych godzinach rannych transferem do Kairu. Śniadanie w formie suchego prowiantu. W programie przewidziano zwiedzanie: Muzeum Egiptu, Wielkich Piramid i Sfinksa w Gizie, a później chwila czasu na odwiedzenie sklepów z papirusami, perfumami oraz złotem. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych. Podczas wycieczki przewidziano lunch (płatny dodatkowo - 10 USD).
Cena orientacyjna - Sharm El Sheikh: 95 USD.
Cena orientacyjna - Dahab: 125 USD.

KLASZTOR ŚW. KATARZYNY

Klasztor św. Katarzyny leży u stóp Góry Mojżesza. Ten klasztor-twierdza wzniesiony został na wysokości 1570 m n.p.m.
w wąskiej dolinie. Pośrodku zespołu klasztornego wznosi się bazylika justyniańska z VI w. Na terenie zabytku znajdują się słynne bizantyjskie mozaiki z VI w. oraz cenny zbiór ikon.
Wyjazd z hotelu w godzinach rannych. Zwiedzanie klasztoru św. Katarzyny. Po lunchu przystanek w miejscowości Dahab. Powrót do hotelu. Prosimy o zabranie ze sobą paszportów. W cenę imprezy wliczono lunch.
Cena orientacyjna: 50 USD.

GÓRA MOJŻESZA I KLASZTOR ŚW. KATARZYNY

Wycieczka rozpoczyna się ok. godziny 22:30. Po 3 godzinach turyści dojeżdżają do klasztoru św. Katarzyny i rozpoczynają pod osłoną nocy wspinaczkę (3 godz.) na górę Mojżesza, gdzie otrzymał on od Boga kamienne tablice z 10 Przykazaniami. Towarzyszyć Państwu będą tylko gwiazdy. Ze szczytu możliwość podziwiania niepowtarzalnego wschodu słońca nad górami. Po zejściu czas na zjedzenie śniadania (suchy prowiant zabrany z hotelu). Zwiedzanie słynnego klasztoru św. Katarzyny, bazyliki Justyniana z VI wieku, kolekcji ikon. Powrót do hotelu na godz. 14:00. W cenę wliczono lunch.
Cena orientacyjna: 55 USD.

ŁÓDŹ ZE SZKLANYM DNEM

Podczas tej wycieczki będzie możliwość podziwiania jednej z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Łódź wypływa
z Naama Bay do Near Garden, gdzie znajduje się Great Brain - jeden z największych koralowców na świecie. Przy odrobinie szczęścia zobaczyć można również ogromną rybę o nazwie Napoleon.
Łódź wypływa o godzinie: 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00. Impreza trwa ok. 1,5 godziny. Polecamy ją dla całej rodziny.
Cena orientacyjna: 20 USD.

WYSPA TIRAN

Całodzienna wycieczka poświęcona na nurkowanie. Łódź płynie wzdłuż północno-wschodniej części Zatoki Akaba. Po
2-godzinnym rejsie dopływa do Błękitnej Laguny. Jest to doskonałe miejsce do nurkowania zarówno dla profesjonalistów,
jak i snurkowania dla mniej doświadczonych i dzieci. Możliwość podziwiania wspaniałej, nienaruszonej rafy koralowej.
W drodze powrotnej przystanek w Zatoce Rekinów. W cenę imprezy wliczono lunch.
Cena orientacyjna: 35 USD.

MALOWNICZY KANION
Całodniowa wycieczka rozpoczyna się 2-godzinną, pieszą wędrówką, podczas której będziecie Państwo mieli możliwość podziwiania cudownych kształtów i barw wspaniałego kanionu. W cenie imprezy przewidziano lunch.
Cena orientacyjna: 55 USD.

DAHAB SAFARI

Całodniowa wycieczka rozpoczyna się od snurkowania w Ras Nusrani. Następnie zwiedzanie wioski Nabq oraz przejażdżka do lasu namorzynowego, Ras Atantur, Wadi Gwany i miasta Dahab. W cenę imprezy wliczono lunch.
Cena orientacyjna: 70 USD.

PARK NARODOWY RAS MOHAMED

Impreza dostępna wyłącznie podczas pobytu w Sharm El Sheikh (nie dotyczy miejscowości Dahab).
Wspaniała impreza z nurkowaniem w słynnym Synajskim Parku Narodowym Ras Mohamed. Następnie wizyta
w obserwatorium rekinów oraz zwiedzanie kanału z drzew namorzynowych oraz słonego jeziora. W cenę imprezy wliczono napoje. Sprzęt do nurkowania nie jest wliczony w cenę, można go wypożyczyć na początku wycieczki.
* Istnieje możliwość realizacji życzeń specjalnych naszych Klientów.
Cena orientacyjna: 50 USD.

NAMORZYNY

Namorzyny, las namorzynowy (inaczej mangrove) - formacja roślinna złożona z wiecznie zielonych drzew, występująca
w strefie pływów morskich na wybrzeżu. Wyprawa do lasu namorzynowego, gdzie w naturalnych warunkach rosną drzewa namorzynowe. Znajduje się tutaj ok. 50% ogólnej liczby tych drzew rosnących na całej północnej półkuli. Ciekawostką jest skrystalizowana sól na liściach drzew. Następnie zwiedzanie Parku Narodowego Nabq, wioski rybackiej, gdzie rytm życia jej mieszkańców jest niezmienny od setek lat oraz możliwość snurkowania w Ras Nusrani. Wycieczka odbywa się w godzinach popołudniowych.
Cena orientacyjna: 35 USD.

MOTOCYKLOWE SAFARI NA PUSTYNIĘ

Wycieczka odbywa się codziennie w godzinach dogodnych dla naszych Klientów i trwa ok. 2 godzin. Wielka przygoda na motocyklach przez bezdroża pustyni. Po krótkim odpoczynku degustacja herbaty w obozie Beduinów.
Istnieje również możliwość wzięcia udziału w "polowaniu na gwiazdy" - romantycznym safari nocą.
Cena orientacyjna: dla jednej osoby na motorze - 50 USD, dla dwóch osób na motorze - 70 USD.

KOLACJA BEDUIŃSKA

Orientalna kolacja przy blasku świec z muzyką "na żywo".
Cena orientacyjna: 45 USD.

PRZEJAŻDZKA NA WIELBŁĄDACH

Podczas tej imprezy będziecie Państwo mogli poczuć się jak Lawrence z Arabii przemierzający pustynię na grzbiecie wielbłąda. W przerwie przejażdżki przewidziano krótki postój w obozie beduińskim, poczęstunek - herbata i świeżo upieczony chleb.
Rezerwacji należy dokonać do godziny 12:00 (czas odbywania się imprezy zależy od godziny zachodu słońca).
Cena orientacyjna: 25 USD.

SPECJALNE WYCIECZKI SAMOLOTOWE

Na zamówienie organizowane są wycieczki do historycznych miejsc w Egipcie. Luksor - ok. 270 USD, Kair - ok. 270 USD (bez polskiego przewodnika). Na miejscu rezydent poinformuje Państwa jaka jest minimalna grupa, by wycieczka mogła się odbyć.


UWAGA! Podany opis oraz ceny są przykładowe i mogą ulec zmianie.
 
 
 
camel travel
 

© Camel Travel 2003 - 2012 webmaster: kannya