Nasz adres e-mail
Dojazd do nas
 

Grecja

 
 

WYCIECZKI Z REGIONU KRETY


WIECZÓR GRECKI


Wieczorek kreteński to wyprawa do tradycyjnej kretańskiej wioski Karuzano, położonej na południowy-wschód od Heraklionu. To show, w trakcie którego profesjonalna grupa tancerzy zaprezentuje greckie oraz kreteńskie tańce, przy akompaniamencie słynnej buzuki oraz liry. wieczorek to szansa na zetknięcie się z miejscową kulturą. Piękne stroje tancerzy dopełnią całości widowiska. Ale to okazja przede wszystkim dla Państwa, aby zaszaleć w rytm porywającej muzyki. W trakcie zabawy obiadokolacja oraz wino.

KNOSSOS/HERAKLION


Pałac w Knossos położony w odległości około 5km na południowy-wschód od Heraklionu, jest największym i najbardziej atrakcyjnym stanowiskiem archeologicznym na Krecie i zarazem jedną z najsłynniejszych miejscowości archeologicznych na świecie. Pałac pochodzi z czasów kultury minojskiej, jednej z największych kultur epoki brązu w obszarze Morza Śródziemnego. Kultura minojska pochodzi z początku XX wieku, dzięki pracom wykopaliskowym. Pałac w Knossos był siedzibą króla Minosa oraz labiryntem, w którym zosatł uwięziony Minotaur. Zwiedzanie Pałacu wywołuje niezapomniane odczucie cofnięcia się w bardzo odległą epokę. W trakcie dnia, wizyta w wiosce Peza oraz czas wolny na zwiedzanie Heraklionu.

SANTORINI WYCIECZKA STATKIEM


Czarny piasek i białe domy, błękitna tafla morza, powulkaniczne krajobrazy. Santorini zachwyca klifowymi zboczami, z których rozciąga się fantastyczny widok na Calderę. Odwiedzimy tu między innymi Firę z białymi domkami i kościółkami przylepionymi do czarnej skały, sprawiającymi wrażenie wiszących w powietrzu. Najwięcej znalezisk pochodzi z czasów panowania na wyspie Ptolemeuszów i z okresów późniejszych. Wycieczka pozostawia moc niezapomnianych wrażeń.

SPINALONGA

Pojedziemy do urokliwego miasteczka Elounda, skąd statkiem wycieczkowym przedostaną się Państwo na wyspę Spinalonga, wyspę o ciekawej historii i wspaniałych widokach. Zobaczą Państwo wenecką fortecę, wokół której wyrosło miasteczko, decyzją władz kreteńskich zamienione w 1903 r. w kolonię trędowatych. W drodze powrotnej przewidziane jest plażowanie w dzikiej zatoce Kolokhita. Ostatnim punktem podróży jest Agios Nikolaos, pełne uroku miasteczko portowe słynące ze słonego "jeziora bez dna".

WĄWÓZ SAMARIA


Wycieczka autokarowa do najdłuższego i najbardziej malowniczego wąwozu Europy położonego w Górach Białych. Dziki i nienaruszony przez człowieka krajobraz i wspaniała roślinność powoduje, że jest to miejsce nieporównywalne z żadnym innym na Krecie. Dodatkową atrakcją będzie krótki rejs statkiem do niewielkiej malowniczej wioski Chora Sfakion. Trasa wiedzie przez Płaskowyż Omalos, który ma kształt zbliżony do nieregularnego koła, a otoczony jest stromymi górami.
W jego południowej części leży tzw. Xyloskala czyli Drewniane schody, miejsce z którego rozpoczyna się zejście do wąwozu Samaria. Wąwóz rozciąga się na odcinku 18 km między Xyloskala na północy i Agia Roumeli na południu nad Morzem Libijskim. W wąwozie bedzie można zobaczyć groty wyzlobione w stromych skałach, które dają schronienie rzadko spotykanym kretenskim kozom kri-kri. Zbliżając się do końca wąwozu ścieżka nagle zwęża się na szerokość ok. 2 m. Miejsce to nazywane jest Sideroportes, czyli Stalowe Bramy. Bramy są 3, a każda następna jest węższa i wyższa niz poprzednia. U wyjścia ze Stalowych Bram wąwóz otwiera się na ocieniona gajem oliwnym dolinę. Schodzimy do nadmorskiej Agia Roumeli. Ta mala wioska została zbudowana na miejscu starożytnej osady Tara, która została założona około V wieku p.n.e i przetrwała aż do V wieku n.e. W Agia Roumeli bedzie czas na wypoczynek i kąpiel. Następnie rejs statkiem do Chora Sfakion, stolicy prowincji.

WYSPA ELAFONISSI


Morska wycieczka do jednego z najbardziej malowniczych miejsc na Krecie. Wyspa jest oddzielona od wybrzeża Krety płytką, kamienista zatoką, miejscami przechodzącą w wąskie przesmyki i kanały. Woda jest kryształowo czysta, niebieska bądź turkusowa, piasek zaś różowy. Tą scenerie dopełnia przymorskie jeziorko, zamknięte rafami koralowymi oraz unosząca sie wokół woń obficie rosnącego tamaryszku. Zwiedzimy między innymi kościół św. Zofii oraz klasztor Chrysoskalitissa, znany z tzw. złotych schodów (legenda mówi, że jeśli stąpa po nich prawdziwie pobożna osoba to zmieniają się w złoto). Resztę dnia spędzimy na tzw. plaży różowego piasku korzystając z kąpieli morskich i słonecznych.

WATER CITY

Wycieczka do położonego w górskiej wiosce Anopolis, miasteczka wodnego. Kręte zjeżdżalnie, tunele, baseny, szaleństwa w świecie wodnych rozrywek pochłoną bez reszty nie tylko najmłodszych. W tym miejscu nie ma czasu na nudę i wzdychanie z gorąca, a w barach i restauracjach czekają smaczne posiłki i napoje.


WYCIECZKI Z REGIONU RIWIERY OLIMPIJSKIEJ

METEORY
Tak wspaniałego dzieła ludzkiej wyobraźni, uporu a przede wszystkim wiary nie znajdziemy w żadnym innym zakątku Grecji. Meteory nazwane przez Greków "wiszącymi klasztorami" to unikat w skali światowej zarówno pod względem architektonicznym jak i widokowym. Odwiedzając dwa wybrane klasztory będziemy mogli zapoznać się ze wspaniałą sztuka bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem. Podczas wycieczki zobaczymy jak dziś wytwarza się ikony- święte greckie obrazy, które według wierzeń są oknem do Boga. Zapoznamy się też z religią ortodoksyjną pielęgnowaną z czcią przez Greków. W drodze powrotnej odwiedzimy wawrzynową dolinę Tembi, z którą to związanych jest wiele pięknych legend jak ta o Orfeuszu czy Dafne. Zobaczymy maleńki, wykuty w skale kościółek św. Paraskiewii pachnący olejkiem różanym oraz Źródło Miłości, którego woda odmładza.

OLIMP

Nasza wycieczka na dach starożytnego świata rozpoczyna się wyjazdem do górskiego miasteczka Litohoro, które rozciąga się u podnóża masywu Olimpu. Rekreacyjny spacer malowniczym kanionem rzeki Enipeas do Wodospadów Withos (1h). Wycieczka na Olimp to też zapoznanie się z regionem Pieria, posiadającym ciekawe miejsca. Dalej nasza wycieczka prowadzi do Platamonas gdzie zwiedzamy ruiny twierdzy z czasów Wypraw Krzyżowych. A następnie udamy się do starej pachnącej ziołami wioski Paleos Panteleimonas, w której zatrzymał się czas. W tym to miejscu pod stuletnim platanem możemy zjeść wspaniały posiłek (fundusze własne) w jednej z tawern, który swobodnie można porównać do ambrozji i nektaru w ustach bogów.

ATENY
Być w Grecji i nie zobaczyć Aten... To nie mieści się w głowie, a zatem zapraszamy na wyjazd do serca Grecji bijącego od 3000 lat, do pierwszego miasta -państwa świata, skąd swoje początki wzięła demokracja światowa. Podczas wycieczki przejedziemy przez Tesalię- krainę centaurów, Beocję- której to, według legendy,czerwona ziemia pomieszana ze łzami zrodziła człowieka, Attykę- ojczyznę oliwki. Odwiedzimy port w Pireusie, największy i najstarszy w Grecji, a następnie przejedziemy do centrum Aten, by korzystając z rześkości poranka wspiąć się na Akropol- perłę architektury światowej (wstęp na Akropol jest dodatkowo płatny i kosztuje 12 Euro). Przejdziemy spacerem przez urocze uliczki Plaki, najstarszej ateńskiej dzielnicy, do placu Syntagma, by podziwiać zmianę warty gwardzistów Evzoni, dzisiejszych "rycerzy greckich". Przejedziemy przez miasto z widokiem na słynne obiekty Aten, jak Akademię Ateńską czy Bibliotekę Narodową i zatrzymamy się by obejrzeć Stadion Olimpijski. W drodze powrotnej krótki postój w Termopilach, miejscu wielkiej klęski, a zarazem wielkiej chwały Sparty, pod pomnikiem Leonidasa, gdzie jeszcze dziś wiatr powtarza słowa: "Przechodniu, powiedz Sparcie, że tu leżymy wierni jej prawom".

DELFY
Podczas wycieczki do Delf przejedziemy przez Tessalię- krainę centaurów, aby dotrzeć do starej antycznej wyroczni Delfickiej, najsłynniejszej w całym świecie antycznym, dramatycznie usytuowanej wśród gór Parnas. Delfy to wspaniała historia o tym jak Zeus wyznaczył środek świata, to arcyciekawa historia pierwszego ONZ, czyli słynnej amfiktonii delfickiej oraz Pytii siedzącej na swoim trójnogu i wśród oparów wróżącej klęski lub wielkie wygrane najmożniejszym tego świata. Delfy to wspaniały Święty Okrąg Apollina, oczyszczające źródło Kastalia oraz Muzeum Delfickie ze słynnym woźnicą o magnetycznym wzroku.

WIECZÓR GRECKI

Ta impreza to doskonały sposób na poznanie radości życia Greków, którą wyrażają wspaniałym ekspresyjnym tańcem Syrtraki, przy rytmicznych dźwiękach bouzuki. To radość jedzenia smacznych potraw typowej kuchni greckiej oraz zakosztowanie retsiny, której nie zabraknie przez cały wieczór. Podczas zabawy nauczymy się tańczyć taniec Zorby, który przecież zabawę i taniec umiłował ponad wszystko. Ten wieczór zapamiętamy na długi czas.

SKIATHOS
Rejs statkiem wycieczkowym na bajkową wyspę Skiathos, tańce kapitańskie, a gdy Zeus ma dobry humor przysyła delfiny. Wycieczkę rozpoczyna przejazd do jednego z portów Tessalii, gdzie zaokrętujemy się na statek wycieczkowy i rozpoczniemy rejs, podczas którego proponujemy liczne atrakcje takie jak gry, zabawy i tańce, w tym taniec kapitański. Po dotarciu na wyspę Skiathos do miasteczka o tej samej nazwie, będącym stolicą wyspy, proponujemy spacer do wieży zegarowej, z której rozciąga się wspaniały widok na port i wyspę. Na wyspie grzechem jest nie skosztować potraw w jednej z tradycyjnych portowych tawern (fundusze własne). Przejazd statkiem na Kukunaries- najładniejszą plażę w Grecji, tam plażowanie lub możliwość wynajęcia sprzętu pływającego. Zaokrętownie na statek i rejs powrotny do portu Tessalii, gdzie czeka na nas autokar. Podczas rejsu dużo zabawy, tańców i innych atrakcji takich jak delfiny wyczyniające harce wokół statku- ale tylko wtedy, gdy Zeus ma dobry humor.

SALONIKI

Miasto zbudowane z wielkiej miłości przez króla Kassandra dla swojej małżonki Thessalonike siostry Aleksandra Wielkiego. Saloniki dziś to wielka metropolia pamiętająca czasy swojej chwały z okresu bizantyjskiego, kiedy to po Konstantynopolu była drugim ośrodkiem kulturalnym Grecji. Dziś możemy podziwiać takie zabytki jak: Kościół Agios Dimitrios, Hagia Sofia- replika bazyliki z Konstantynopola, Łuk Triumfalny Gareliusza czy Biała Wieża. Wrażenia doda wizyta na bazarze tureckim usytuowanym przy Placu Arystotelesa. Odwiedź stolicę Macedonii i poznaj jej historię, a zaczyna się ona od marzeń Aleksandra Wielkiego o panowaniu nad światem


WYCIECZKI Z REGIONU RODOS


WYCIECZKA OBJAZDOWA PO WYSPIE

Malownicze winnice i gaje oliwne, oryginalne, uśpione wioski, codzienne życie uśmiechniętych i gościnnych mieszkańców to tylko niektóre elementy greckiego krajobrazu jaki poznamy podczas wycieczki objazdowej po wyspie. W zależności od Państwa decyzji podróż rozpocznie się w Kamiros lub Filerimos. Na malowniczym wzgórzu Filerimos można odnaleźć cenny klasztor a także ruiny świątyni Zeusa i Ateny. Kamiros to jeden z trzech obok Lindos i Ialissos doryckich ośrodków, który zachował swój klasyczny porządek. Atrakcję wycieczki stanowi spacer wzdłuż Doliny Motyli. To przepiękne miejsce zachwyca tysiącem wielobarwnych motyli unoszących się w powietrzu. Ten prawdziwy cud natury zapiera dech w piersiach. W Monolithos zwiedzicie Państwo ruiny twierdzy - zamku joannitów. Mijając Katavię oraz malownicze miejscowości południowego krańca wyspy, wycieczka prowadzi do Asklipio, gdzie znajduje się godny podziwu stary, bizantyjski kościół i ruiny zamku. Pod koniec pełnego wrażeń dnia zetkniecie się Państwo z grecką tradycją i odwiedzicie warsztat garncarski w Archangelos.
Cena od osoby: ok. 50 Euro

SIEDEM ŹRÓDEŁ

Rodos jest niewielką wyspą, można w niedługim czasie zwiedzić wiele interesujących miejsc. Epta Piges, czyli "Siedem Źródeł" to miejscowość, w której kilka źródeł tworzy potok wpadający do jeziora zaporowego. Atrakcją jest przejście boso, po kostki w wodzie, 150-metrowym tunelem. Potem konieczny odpoczynek w tawernie, w towarzystwie kolorowych pawi. Kalithea Spa z leczniczymi źródłami to dziś znakomite miejsce do pływania i nurkowania. Polską szkołę windsurfingu można odnaleźć w Prassonisi, a najpiękniejszą plażę na wyspie - w Tsambika. Miłośnikom historii polecamy Kamiros z ruinami antycznego miasta oraz Kastellos z ruinami średniowiecznego zamku. W Filerimos warto obejrzeć zrekonstruowany joannicki kościół oraz zabudowania klasztoru, w którym wytwarza się słynną nalewkę "siedem ziół".

WYSPA SYMI

Dwugodzinny, przyjemny rejs statkiem pozwoli dostać się Państwu na przepiękną wyspę „poławiaczy gąbek” - Symi.
To miejsce zachwyci Państwa naturalnym krajobrazem, pozostałościami pierwotnej szaty roślinnej (jałowce, dęby, pinie) i bogactwem zabytków. Podczas wycieczki zwiedzicie Państwo m.in.: XIV-wieczny klasztor Panoramitis, poświęcony archaniołowi Michałowi - patronowi żeglarzy. Jego cennym elementem są bizantyjskie freski. Malownicze uliczki miasta Jalios zaprowadzą Państwa do tętniącego życiem portu, zdominowanego przez liczne kramy z gąbkami i aromatycznymi przyprawami oraz sklepy z charakterystycznymi dla regionu pamiątkami. Romantyczna atmosfera Symi z pewnością Państwa oczaruje.


WIECZÓR GRECKI

Wino, kobiety i śpiew - a przede wszystkim dobra zabawa w rustykalnym stylu, przy tradycyjnych potrawach kuchni greckiej. Wspaniała muzyka, pozwoli Państwu zatracić się w lokalnych klimatach, a pokazy tańców ludowych, niejednego z Was wprawią w zachwyt.
Dzieci do 2 lat: bezpłatnie


NURKOWANIE

Dzień pełen niezapomnianych wrażeń nie tylko dla miłośników "wielkiego błękitu". Statkiem pokonają Państwo trasę Rodos Kalithea by tam w krystalicznie czystych wodach zanurzyć się w zupełnie innym świecie. Kurs obejmuje teoretyczne wprowadzenie do nurkowania, oraz nurkowanie z instruktorem. Cena wycieczki obejmuje również badania lekarskie, oraz udostępnienie pełnego sprzętu do nurkowania.


UWAGA! Podany opis oraz ceny są przykładowe i mogą ulec zmianie.

 
 
 
camel travel
 

© Camel Travel od 2003 webmaster: kannya