Nasz adres e-mail
Dojazd do nas
 

Maroko

 
 

Marakesz
Jest wiele miejsc, które można zobaczyć, ale Marakesz, stolicę kulturowo-historyczną południowego Maroka, trzeba. Podczas tej wycieczki zobaczą Państwo historyczne miasto Marakesz, należące do 4 najważniejszych aglomeracji tego kraju. Miasto znajduje się w centrum najpiękniejszych palmiarni południa kraju, otoczonych niesamowitym widokiem majestatycznych zboczy i dolin wysokiego Atlasu. Niezapomniany widok słynnego minaretu Koutoubia i placu Djemaa El Fna, który znany jest z targowej atmosfery, dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń. Rano słynny plac jest targowiskiem, a w godzinach popołudniowych zamienia się w plac czarów i magii. Pokazy akrobatyczne, zaklinacze węży i bajarze stwarzają baśniową atmosferę. Suk tysiąca zapachów i kolorów sprawia, że Marakesz jest najatrakcyjniejszym miastem królestwa.


Tiout - Tarudant

U zbocza gór Antyatlas znajduje się malownicza wioska Tiout. Proponujemy Państwu zwiedzanie twierdzy (Kazba), oraz oazy, jazdę na osiołkach i typowy marokański posiłek. Następnie zwiedzanie Tarudant tzw. Małego Marrakeszu: okazja do kupienia pamiątek na targu (suk), spacer po mieście, oraz wizyta w niegdysiejszej siedzibie paszy - pałacu Salam.

Tafraut
Proponujemy Państwu całodzienną wycieczkę do Antyatlasu - jednych z najstarszych gór świata. Widoki mlowniczych gór, skały o różnych kolorach i kształtach, doliny, wioski berberyjskie, tarsowe pola. W okolicach Tafrautu zatrzymamy się, by obejrzeć ogromne granitowe posągi, oraz domy skalne. Po posiłku będą mieli Państwo okazję nabycia wspaniałej srebrnej biżuterii w mieście słynącym z jej wyrobu - Tiznicie.


Wieczór Berberyjski
Wieczorem zapraszamy Państwa do regionalnej kazby, oddalonej o 60 km od Agadiru. Będą Państwo mogli uczestniczyć w berberyjskim wieczorze folklorystycznym. Będzie także można spróbować przysmaków kuchni marokańskiej, jak tajines, oraz posmakować marokańskiego wina. Podcza kolacji będą Państwo mogli zobaczyć proces wytwarzania pieczywa i jego wypieku w glinianych piecach. Podcas imprezy czas umilać Państwu będą popisy lokalnych grup taneczno-folklorystycznych przy tradycyjnej berberyjskiej muzyce.


Immouzer
Podczas tej wycieczki zobaczą Państwo piękne miasteczko oddalone o 60 km od Agadiru położone w Średnim Atlasie na wys. 1200m, słynące z produkcji miodu. Po drodze podziwiać będziemy piękne wodospady znajdujące się na obrzeżu wioski. Po przyjeździe do miasteczka, zobaczymy cotygodniowy suk na którym robią zapasy żywności rdzenni berberowie, przyjeżdżający tu na osiołkach.

UWAGA! Podany opis oraz ceny są przykładowe i mogą ulec zmianie.

 
 
 
camel travel
 

© Camel Travel od 2003 webmaster: kannya