Nasz adres e-mail
Dojazd do nas
 

Meksyk

 
 

MEKSYK - Cancun
Cancun i ciągnąca się na południe od niego Riviera Maya to dziesiątki kilometrów rajskich plaż, które kusza swym urokiem, baza hotelowa oraz życiem, tysiące turystów z całego kraju. Cancun to najmodniejsza miejscowość wypoczynkowa w Meksyku, tętniąca życiem 24 godziny na dobę, pełną luksusowych hoteli, znakomitych restauracji, barów i klubów nocnych Jednak Cancun i Riviera Maya, to nie tylko plaże i turkusowa woda Morza Karaibskiego. To znakomita okazja do zwiedzenia zabytków i zapierających dech w piersi pozostałości po imponującej kulturze Majów. Chichen - Itza, Tulum, Coba, to miejsca, które można zwiedzić w trakcie jednodniowej wycieczki z Cancun.
Miłośnicy aktywnego wypoczynku oraz kontaktu z natura z pewnością nie będą nudzić się na Riviera Maya: nurkowanie, sporty wodne, ekoparki, aquaparki to tylko cześć atrakcji jakie będą czekać na Państwa w okolicach Cancun.

Wybrane wycieczki fakultatywne w CANCUN:
Chichen Itza - całodniowa wycieczka - cena ok. 80 USD/ osoba (lunch w lokalnej restauracji): Jedno z najciekawszych i najlepiej zachowanych zabytków z okresu Majów. Mozna tam zobaczyć wpływy dwóch okresów – jeden przed inwazja Tolteków i drugi nazwany okresem Maya-Toltek. W Chichen Itza bedziemy mogli obejrzeć Piramide Kukulcana, Swieta Studnie, Swiatynie tysiaca Kolumn, Ceremonialna Sale Balowa oraz Obserwatorium Astronomiczne, gdzie starożytni Majowie prowadzili obserwacje cial niebieskich.

Isla Mujeres (Wyspa kobiet) - całodniowa wycieczka - cena ok. 50 USD/ osoba (lunch w restauracji na wyspie): Wycieczka statkiem na wyspę. Wizyta w Parku Narodowym, gdzie można podziwiać setki gatunków tropikalnych ptaków, lunch w lokalnej restauracji, czas na wypoczynek i relaks na plażach.

Tulum & Xel-Ha - wycieczka całodniowa - cena ok. 70 USD/ osoba (lunch na trasie): Zwiedzanie miasta murów i świątyń z jego cudownym widokiem na Morze Karaibskie. Jest to jedyna zachowana forteca i port morski z okresu Majów. Z Wiezy Obserwacyjnej możemy obserwować wody Morza Karaibskiego. Po poludniu zapraszamy do płlywania i nurkowania w krystalicznie czystych wodach naturalnego zbiornika Xel-Ha.

Xcaret - całodniowa wycieczka - cena ok. 90 USD/ osoba (bez lunchu): Niegdys byla to farma indyków a obecnie Xcaret to „Swiety Raj Natury”, wyglądający jak fragment Disneylandu. Piekna, wąską zatoka tętni morskim życiem, dookola znajduja sie pomniejsze budowle Majów i można pływać w centoes (male krasowe jeziorko). Odbywa sie tu wieczorny pokaz „starożytnych ceremonii Majów” oraz wiele innych atrakcji.

Jungle tour - cena ok. 50 USD/ osoba: Jazda na skuterach wodnych kanałami wśród tropikalnej roślinności. Wliczony sprzęt do snorquelingu.

Cozumel - cena ok. 85 USD/osoba: Calodniowa wycieczka na wyspe Cozumel. Lunch i sprzet do snorkelingu w cenie wycieczki.

UWAGA! Podany opis oraz ceny są przykładowe i mogą ulec zmianie.

 
 
 
camel travel
 

© Camel Travel od 2003 webmaster: kannya