Nasz adres e-mail
Dojazd do nas
 

Teneryfa

 
 

CARMEN MOTA SHOW "PASION ESPANOLA" - NAMIĘTNOŚĆ HISZPAŃSKA
To niesamowite przedstawienie tańca flamenco, przygotowane przez Carmen Mota - jednego z największych choreografów hiszpańskich, w którym tańczy 30 profesjonalnych tancerzy. Będziemy również widzami baletu hiszpańskiego, który jest hybrydą baletu, flamenco i tańców ludowych wykonywanych przy akompaniamencie muzyki miejscowej i klasycznej hiszpańskiej. Przerywnikiem w tym show jest występ skrzypka - wirtuoza dającego swój popis w utworze Bizeta "Marsz Torreadora" z opery "Carmen". 


OBJAZD WYSPY + LORO PARK

Teneryfa to dwa różne światy - takie wrażenie odnosi się podróżując po wyspie. Północna część zdumiewa bujnością zieleni, natomiast południe to typowy powulkaniczny, nieco surowy krajobraz. Malowniczą wędrówkę po Tenetufie rozpoczniemy wyruszając w kierunku Guia de Isora - gdzie będziecie Państwo mogli spróbować tradycyjych sosów kanaryjskich "Mojo Picon" i "Mojo Verde" oraz dokonań zakupów suwenirów m. in. biżuterii z oliwiny, którą wydobywa się na Lanzarote, miodu palmowego itd. Następnym etapen naszej wycieczki będzie punkt widokowy na słynne miasteczko Garachico - zwane Kanaryjskimi pompejami. Jednak w przeciwieństwie do włoskich Pompei to niewielkie hiszpańskie miasteczko przetrwało do dzisiaj i nadal zachwyca. Kolejną atrakcją będzie Icod de Los Vinos, gdzie zwiedzimy kościół pw. Św. Marka oraz będziemy podziwiać najstarsze drzewo na wyspie zwane Smoczym Drzewem. Po degustacji typowych kanaryjskich win i likierów w winiarni udamy się w podróż do rezerwatu Loro Park w Puerto de La Cruz, który będzie ostatnią atrakcją dnia (około 3,5 godziny). Na terenie o powierzchni około 12 ha czeka Państwa szereg niezapomnianych wrażeń. Wiele zagrożonych wyginięciem gatunków fauny znalazło tu swoje schronienie. W rezerwacie życje około 300 gatunków papug i wiele innych zwierząt, takich jak: aligatory, goryle, tugrysy, itd. Kolejną atrakcją będzie pingwinarium oraz rekinarium ze szklanym tunelem. Piękno orchidei i innych egzotycznych kwiatów będziecie mogli dostrzec, obserwując jednocześnie stada flamingów.


WULKAN TEIDE
Cała wyspa od poziomu morza aż do wysokości 3718 m n.p.m. stanowi masyw wulkany Teide. Wyższe jego partie od 200 m n.p.m. są obecnie obszarem Parku Narodowego (pow. 13 571 ha) o nazwie Las Canadas del Teide i jest piątym co do wielkości parkiem narodowym Hiszpanii. W trakcie wyprawy - która rozpoczyna się od poziomu morza i stopniowo pnie się aż do osiągnięcia 2370 m n.p.m. będziemy podziwiać wszystkie piętra roślinności - od podzwrotnikowej aż do wysokogórskiej. Zobaczymy strumienie zastygłej lawy i towarzyszące im niepowtarzakne kształty skał. Wymodeleowane przez erozję i czas sprawiają wrażenie, że oglądamy geologiczne poczatki wyspy. Równie niesamowita jak sam szczyt jest droga na Teide prowadząca przez tereny powulkaniczne oraz lasy piniowe. Podczas naszej podróży będziemy mogli podziwiać Stary Szczyt - Pico Viejo, elementy krajobrazu powulkanicznego Boca Tauce, Zapatilla de La Reina, Pumeksową Skałę - Piedra Pomez oraz Grubą Sosnę - Pino Gordo.
Uwaga: turyści mogą skorzystać z wjazdu kolejką na wulkan Teide w przypadku odpowiednich warunków pogodowych. Ze względu na bezpieczeństwo dojście do samego krateru zostało zamknięte. Prosimy pamiętać o zabraniu ciepłej odzieży. 


LA GOMERA - REJS STATKIEM

Rejs z portu Los Cristianos na wyspę La Gomera trwa około 45 minut. Ta magiczna wyspa z pewnością urzeknie swoim naturalnym pięknem. Charakterystyczne dla krajobrazu tej wyspy są plantacje bananów, ziemniaków, tytoniu oraz wioski w głębi wyspy. Pierwszym etapem tej wyprawy będzie punkt widokowy Chejelipe i na Dolinę Hermigova, oraz Dom - Muzeum Los Tellarem. Będą mogli Państwo spróbować także miejscowej kuchni, Misteli - białego wina z miodem i zrozumieć coś z języka ... gwizdnego, który nie opiera się na głoskach tylko na tzw. gwizdach. Następnie zwiedzimy muzeum geologiczne i etnograficzne położone w ogrodzie botanicznym oraz Centro de Visitantes. Wyjątkową i niezapomnianą podróż w czasie zapewni wizyta w Parku Narodowym Garajonay z drzewami laurowymi na wyskości 1200 m n.p.m. To unikatowy na świecie rezerwat chroniący niezwykłe okazy roślin, jakie rosły na ziemi w okresie trzeciorzędu, czyli 2,5 miliona lat temu! Warta zwiedzenia jest też stolica wyspy San Sebastian, gdize Krzysztof Kolumb zawinął do tutejszego portu po zapas wody i żywności przed pierwszą wyprawą w 1492 roku, która skończyła się odkryciem Ameryki.  

REJS STATKIEM "SHOGUN"

Pięciogodzinny rejs statkiem pirackim na spotkanie delfinów, wielorybów i rekinów. Dla chętnych możliwość skorzystania z kąpieli w oceanie w cieniu słynnych klifów Los Gogantes oraz podziwiania panoramy na słynna wioskę La Masca. W cenę rejsu wliczony jest lunch.  

SIAM PARK
Największy wodny park na świecie, otwarty we wrześniu 2008. Siam Park to niezwykłe połączenie zaawansowanej technologii i egzotycznego nastroju antycznego Królestwa Syjamu z tropikalną roślinnością. W parku tym zastosowano najnowsze osiągnięcia w dziedzinie atrakcji wodnych, których uwieńczeniem jest maszyna do tworzenia fal o ponad 3-metrowej wysokości. Basen z falami kończy się plażą z piaskiem o białym kolorze przywiezionym z wysp południowego Pacyfiku. Atrakcje Siam Parku to: Wieża Władzy – Tower of Power, 28-metrowej wysokości zjeżdżalnia kończąca się tunelem w basenie z krokodylami, Zagubione Miasto, Smok, Pływający Targ i inne. Niezwykła egzotyczna roślinność i liczne zwierzęta – lwy morskie, krokodyle, wielka różnorodność tropikalnych ryb i nietoperzy sprawiają, że pobyt w parku jest niezapomnianym przeżyciem.

UWAGA! Podany opis oraz ceny są przykładowe i mogą ulec zmianie.

 
 
 
camel travel
 

© Camel Travel od 2003 webmaster: kannya