Nasz adres e-mail
Dojazd do nas
 

Turcja

 
 

PAMUKKALE (2 dni)
Zapraszamy na wspaniałą wycieczkę do fantastycznego miejsca o bogatej historii i niezwykłych krajobrazach. Bez wątpienia jest to miejsce unikatowe. Pamukkale oznacza "zamek z waty". Nie zostało ono uznane za jeden z siedmiu cudów świata, ponieważ nie zbudowali go ludzie. Z powodu swoich źródeł wodnych i niezwykłej scenerii miejsce to zyskało sławę już ponad 2000 lat temu. Spływająca po wzgórzu woda, bogata w wapń, utworzyła przed wiekami wspaniałe, białe tarasy, a na nich małe oczka wodne. Ale nie tylko ich piękno przyciąga turystów. Woda ta korzystnie oddziaływuje na zdrowie, pomaga w leczeniu wielu chorób i dobrze wpływa na skórę. Każdego roku tysiące ludzi przyjeżdża tu na kuracje. W ramach wycieczki przewidziane jest także zwiedzanie Hierapolis - starożytnego miasta położonego w pobliżu Pamukkale, założonego 190 roku p.n.e.. Zobaczą tu Państwo ruiny amfiteatru, łaźni rzymskich, bramy i ulicy Domicjana oraz największą starożytną nekropolię w Turcji. W programie przewidziana jest także kąpiel w basenie ze źródlaną wodą, której temperatura wynosi zawsze +35C. Legenda głosi, że kąpała się w nim sama Kleopatra. Wieczorem po kolacji będą mogli Państwo zobaczyć taniec brzucha, zrelaksować się w hotelowym basenie napełnionym źródlana wodą lub wybrać się do dyskoteki. Zapraszamy Państwa gorąco na tę wycieczkę. Jak głosi tureckie przysłowie: kto nie widział Pamukkale ten nie widział Turcji!
Cena orientacyjna: 220,00 PLN

KAPADOCJA (2 dni)

Starożytny region Kapadocji leży w środkowej Anatolii, pomiędzy miastami Nevsehir, Kayseri i Nigde. Zobaczą tu Państwo najbardziej fantastyczne krajobrazy świata. 3 mln. lat temu gwałtowne wybuchy wulkanów Erciyas (3891m npm) i Hasan (3250m npm) pokryły płaskowyż tufem. Czynniki atmosferyczne spowodowały erozję miękkiej, wulkanicznej skały, czego rezultatem było powstanie setek dziwnie ukształtowanych filarów, stożków i "czarodziejskich kominów". Twory te są często bardzo wysokie i mają kolory przechodzące od różowego, poprzez żółty do rdzawego brązu. Od najdawniejszych czasów ludzie tworzyli schronienia w miękkich skałach. W pierwszych latach rozwoju chrześcijaństwa w jaskiniach wykuwano kościoły, kaplice i klasztory. W dolinach Kapadocji znajduje się ok. 600 kościołów, których styl można podzielić na dwie kategorie. Pierwszy z nich to styl z tzw. okresu ikonoklasycznego (VII-IX w.) z dekoracjami w różnych odcieniach czerwieni i prostymi motywami geometrycznymi. Drugi styl, to dekoracje na bazie gipsowej, pochodzące z X-XIII w. i przedstawiające sceny z życia Chrystusa i świętych. W niektórych kościołach można zobaczyć ciekawe zjawisko: freski z późniejszego okresu odpadły, ukazując dekoracje z okresów wcześniejszych. Wszystkie kościoły zbudowane są na prostym planie architektonicznym. Największe skupienie wykutych w skałach kościołów znajduje się w dolinie Goreme, która jest jednym z punktów wycieczki. W Kapadocji znajduje się też wiele podziemnych miast, które służyły chrześcijanom jako tajne schronienie pozwalające przeczekać najazdy wrogów. Miasta te były starannie ukryte i zapewniały bezpieczeństwo ich mieszkańcom. Tworzono tu magazyny na zboże, stajnie, pokoje sypialne, kuchnie i kominy wentylacyjne. Podczas wycieczki przewidziane jest zejście do jednego z takich miast - Kaymakli. W Konyi zwiedzą Państwo muzeum Mevlany - poety i założyciela zakonu derwiszów. Piękno krajobrazu i bajkowe twory skalne będzie można sfotografować podczas spacerów w Aksaray, Uchisar, Pasabag i dolinie Zelve. Przewidziane są również odwiedziny w miejscowych zakładach rzemieślniczych, w których zapoznacie się Państwo z procesami wyrobu przedmiotów z onyksu i gliny. Są one jednymi
z chętniej kupowanych pamiątek z Turcji. Cena orientacyjna: 270,00 PLN

DEMRE / MYRA - KEKOVA

Demre to współczesna nazwa antycznej Myry, która była jednym z najważniejszych miast antycznej Licji. Jest to również miejsce ważne dla chrześcijan. Św. Paweł odwiedził Myrę, kiedy przewożono go do Włoch, jako więźnia po aresztowaniu przez Rzymian w 60 r. n.e. Było to również ojczyste miasto św. Mikołaja, który reprezentował Licję w Pierwszym Soborze Ekumenicznym Kościoła w Nicei w 325 r. Według legendy w tutejszym kościele bizantyjskim znajduje się jego pusty grobowiec. Licznie przybywający na jego grób pielgrzymi byli świadkami wielu cudów i magicznych zdarzeń, co spowodowało, że Myra stała się miejscem otoczonym szczególną czcią. Po zwiedzeniu Myry popłyną Państwo statkiem na wyspę Kekova, gdzie można podziwiać krajobrazy typowe dla południowej części tureckiego wybrzeża Morza Śródziemnego. Będą mogli Państwo zobaczyć też ruiny zatopionego podczas trzęsienia ziemi miasta, pochodzącego z czasów licyjskich oraz zamek na wyspie Simena.

WIECZOR TURECKI

15 km od Alanyi znajduje się historyczny zajazd Alihan Kervansaray, zbudowany w czasach seldżuckich (1237-1245r.n.e.). Służył on możnym i dobrze urodzonym kupcom. Obecnie wyglądem przypomina starożytne miasto wykonane z kamienia i ozdobione zabytkowymi freskami. Swoją atmosferą i wspaniałymi dekoracjami przyciąga rzesze turystów. Można tu spróbować dań kuchni tureckiej, miejscowego wina, a także podziwiać występy zespołów ludowych prezentujących między innymi taniec brzucha, tradycyjnie pieśni i muzykę, "Harem Show" oraz wiele innych atrakcji. Do udziału w występach zapraszani są goście restauracji, co zapewnia wyśmienitą zabawę. Podobna atmosfera i zabawa czeka na uczestników wieczoru tureckiego organizowanego w Beldibi koło Kemer w "Pałacu 1001 Nocy." Cena orientacyjna: 120,00 PLN

AQUALAND I DELFINARIUM

Witamy w wodnym świecie! W Aqualandzie czekają na Państwa niezapomniane wrażenia. Wycieczka ta trwa około
6 godzin, w ciągu których będą mogli Państwo skorzystać z różnego typu basenów i zjeżdżalni wodnych zapewniających ekscytującą zabawę. Podczas wizyty w wodnym świecie będzie można również podziwiać występy foki i delfinów. Wycieczka polecana głównie dla rodzin z dziećmi.

RAFTING

Alanya i Side - przejazd autobusem do pięknego parku narodowego, gdzie na rzece Köprülü Cay odbędzie się 13-kilometrowy spływ pełen niesamowitych wrażeń. Rafting daje możliwość dobrej zabawy w otoczeniu wspaniałej scenerii. Podczas tej wycieczki poziom adrenaliny wzrasta o 100%. Przed imprezą wręczone zostaną kamizelki ratunkowe i kaski oraz odbędzie się krótkie szkolenie prowadzone przez profesjonalnego instruktora raftingu. Stopień trudności jest oceniany jako 0-2. Jest odpowiedni zarówno dla amatorów, jak i rodziców z większymi dziećmi. Podczas spływu przewidziano 3 przerwy: przy historycznym moście z II w. p.n.e.; podczas drugiej otrzymacie Państwo obiad (w cenie), a w czasie ostatniej można spróbować tzw. body raftingu. Życzymy powodzenia w zmaganiu z żywiołem. Powrót do hotelu ok. 19:00. Cena orientacyjna: 260,00 PLN.

ŁAŹNIA TURECKA

Zdaniem Turków nie ma nic lepszego na poprawienie kondycji, oczyszczenie organizmu oraz zrelaksowania się niż łaźnia turecka. Impreza rozpoczyna się wizytą w saunie, następnie ogromna okrągła kopuła wypełniona parą pozwala na relaks i kontemplacje. Kolejnym punktem programu regeneracyjnego jest oczyszczanie skóry oraz zabieg bąbelkowy. Po wizycie w łaźni na pewno poczujecie się Państwo jak nowo narodzeni.
Cena orientacyjna: 100,00 PLN.

REJS STATKIEM

Kilkugodzinny rejs jachtem jest jednym z najlepszych sposobów aby odpocząć i uciec od codzienności. Słońce, delikatny szum morza oraz malownicze krajobrazy z pewnością pozwolą Państwu się zrelaksować. Podczas rejsu można popływać w krystalicznie czystych wodach, opalać się, podziwiać ruiny starożytnych zabytków oraz piękno urokliwych zatoczek. Zapraszamy na pokład

PERGE, ASPENDOS, KURSUNLU

Ciekawa impreza dzięki, której poznacie Państwo fascynującą historię Turcji. Ok. godz. 9:00 odjazd do Kursunlu (ok.
2 godziny jazdy). Przystanek przy pięknym wodospadzie. Druga przerwa przewidziana jest przy ruinach antycznego miasteczka Perge. Obiad. Zwiedzanie Aspendos, którego sława wiąże się z najlepiej zachowanym teatrem rzymskim, zbudowanym w II wieku, mieszczącym ok. 15.000 widzów. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.
Cena orientacyjna: 150,00 PLN.

JEEP SAFARI w góry TAURUS
cena ok. 50  USD Wycieczka jeep’ami do antycznego miasta Tlos, gdzie znajdują się grobowce wykute w skałach i ruiny osmańskiej twierdzy. Przejazd przez krajobrazowy Yakapark. Odpoczynek w niezwykłej restauracji z hodowlą pstrągów.  Wyprawy górskimi ścieżkami do wąwozu Saklikent. Dla chętnych możliwość spływu pontonami (dodatkowo płatne). Lunch. Przejazd do Xanthos, zwiedzanie starożytnych ruin. Przejazd na najdłuższą, piaszczystą plażę do antycznej Patary.  Kąpiel w morzu ze SŁODKĄ I SŁONĄ WODĄ (!). Powrót do hotelu.

UWAGA! Podany opis oraz ceny są przykładowe i mogą ulec zmianie.

 
 
 
camel travel
 

© Camel Travel 2003 - 2012 webmaster: kannya